Krušné hory, 18.7. - 25.7.2009

Od Petr Zemek, 2009-07-25

Před pár hodinami jsem se vrátil z rodinné dovolené z Krušných hor, kde jsem strávil celý uplynulý týden. Každoročně jezdíme s rodinou na hory, kde většinu času projezdíme na kolech. Zatím jsme byli čtyřikrát na Šumavě a jedenkrát v Krkonoších (minulý rok) a letos jsme se rozhodli vyzkoušet místní kopečky v Krušných horách :).

Jelikož v okolí Opavy není příliš příležitostí na využití mého MTB, tak na tyhle dovolené se vždycky těším. Krušné hory mně přišly méně hornaté než třeba Krknoše, ale i tak to stálo za to. Počasí nám celý týden poměrně přálo - na kole jsem zmoknul jen jedenkrát :). Většinu času bylo zataženo a sem tam vykouklo Slunce, což bylo velice příjemné počasí pro jízdu. Po dešti pak byla zábava sjíždět rozbahněné úseky :). Krajina je v této oblasti krásná, lesy voní a je zde spousta cyklotras. Menší mínus je to, že tato oblast nepatří mezi turisticky nejnavštěvovanější, takže příliš cyklistů nepotkáte a ani s občerstvením (restaurace apod.) to není nejlepší, ale dá se to. Další nevýhoda je to, že okolí Mostu a Chomutova je těžební oblast a v Doupovských horách (pod Krušnými horami) se nachází rozsáhlá vojenská oblast, takže to chce jezdit mimo tyto úseky. Kromě toho mě už ale žádná nevýhoda nenapadá, takže pokud uvažujete o cyklistické dovolené v této oblasti, tak určitě mohu doporučit. No, nebudu to už zbytečně natahovat - celkově se celá dovolená vydařila.

Na závěr přikládám pár fotek (fotil brácha).

Na Lysou horu.
Cesta na Lysou horu (ano, i v Krušných horách je Lysá hora :)). Té asfaltky si nevšímejte - jiná cesta tam nevedla :).

Prunéřovský potok.
Kolem Prunéřovského potoka.

Klínovec.
Na Klínovci (nejvyšší hora Krušných hor).
Tagy
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Filtrované HTML (využíváno)

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <table>
  • Zvýraznění syntaxe kódu lze povolit přes následující značky: <code>, <blockcode>, <bash>, <c>, <cpp>, <haskell>, <html>, <java>, <javascript>, <latex>, <perl>, <php>, <python>, <ruby>, <rust>, <sql>, <text>, <vim>, <xml>, <yaml>.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
CAPTCHA
7 + 5 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.
Nějak se mi tady rozmohl spam, takže poprosím o ověření.