Jste zde

Nejlepší práce na odreagování pro informatika

Je nezvratným faktem, že informatici většinu času pracují spíše duševně, než fyzicky (bušení do klávesnice a okolních věcí nepovažuji za součást pracovní náplně). A tak není (čas od času) na škodu změnit současnou činnost a jít se odreagovat k nějaké jiné práci. Samozřejmě, lze zvolit např. matematiku, ale to jsme zase tam, kde jsme byli - u myšlenkově namáhavé činnosti. Mnohem vhodnější bude nějaká práce, u které člověk nemusí příliš přemýšlet. Například...

Sekání dříví :). Vezmete do ruky sekeru (určitě nějakou méně rezavou, než je ta na obrázku), seženete si vhodný špalek jako podstavu a jdete na pár hodin sekat do dřeva. Kromě toho, jak si správně postavit daný kus dřeva na špalek a jak do dřeva seknout tak, abyste si neublížili, není na této činnosti po psychické (duševní) stránce naprosto nic namáhavého a můžete tak na chvíli omezit aktivitu vašeho mozku. Je to prostě naprosto parádní odreagovávačka pro informatika :).

Sekání dříví

Samozřejmě, ne všichni mají les nebo třeba dědu na vesnici, a tak musí hledat jiné alternativy. A co vy? Jaká je vaše nejoblíbenější práce pro odreagování od myšlenkově namáhavé činnosti?

Komentáře

posilka, socializování mezi lidmi, kdy přiliš nezapojuju myšlenkový filtr a kecám co mě napadne... je to sranda :)

Vypadnout někam ven, i když, považuje se to za práci?

robievam to sice len cez letne prazdniny ale jednoznacne narocna stavbarska robota.. proste idem nekam na fusku na 1-2 tyzdne. nieco si zarobim, normalne chodievam spat/vstavat a hlavne psychicky uplne odreagujem. konkretne to boli vynasanie zatazi - 40KG kamene na domy - viac krat, a minule co bolo uplne super - malo to svoj efekt vysekavanie drazok do novostavieb na elektrinu. samozrejme ide o pracu medzi ludmi cize je tam same vtipkovanie, kecy, prasarny proste "robošske kecy".
v skratke fyzicky narocna praca v kolektive ludi.

Jo, fyzicky narocna prace je fajn - at uz na stavbe, pri tezeni dreva v lese nebo pri kopani s krupacem a lopatou :]. Samozrejme je nutne, aby to nebyl full-time job, protoze pak by to uz takova sranda nebyla...

Přidat komentář