Jste zde

bib_autocomp - plugin pro automatické doplňování záznamů v BibTeXu ve VIMu

Předtím, než jsem začal k editaci zdrojových souborů k LaTeXu používat VIM, tak jsem používal vývojové prostředí Kile (mohu s klidem doporučit). Mezi jednu z výhod tohoto prostředí bylo automatické vytváření koster pro bibliografické záznamu v BibTeXu. Z menu jste si zvolili typ záznamu a vygeneroval se vám kostra. Jelikož mně něco takového ve VIMu chybělo a nenašel jsem plugin, který by to řešil, tak jsem si napsal vlastní plugin, který to řeší.

Jak to funguje?

Plugin bib_autocomp funguje tak, že po napsání začátku záznamu dojde k jeho automatickému doplnění a kurzor se umístí na místo, kde se zadává klíč k záznamu. Pokud tedy chcete umístit nový záznam o článků ve vědeckém časopise, napíšete název záznamu (@article) a při napsání otevírací závorky dojde k jeho doplnění:

@article{,
  author = {},
  title = {},
  journal = {},
  year = {}
}

Co si mohu nastavit?

Mezi možnosti nastavení tohoto pluginu patří:

 • nastavení seznamu tagů k jednotlivým typům záznamů (možno přidávat i vlastní záznamy - plugin obsahuje pouze standardní typy záznamů)
 • speciální typy záznamů, u kterých se kostra (kromě závorek) nedoplňuje (např. @comment, viz dokumentace)
 • odsazení tagů, typ ohrazení těla tagu (standardně {} či ""), odstranění čárky za posledním tagem

Závěr

Podrobnější informace a odkaz ke stažení jsou k dispozici na stránce s pluginem. Všechny názory na tento plugin vítám, včetně konstruktivní kritiky, (ne)konstruktivní chvály, nápadů na zlepšení a hlášení chyb :).

Tagy: 

Přidat komentář