Jste zde

Filmy na zamotání hlavy

Již jsem tady psal o filmech, které považuji za nejlepší, a které se odehrávají v jedné lokaci. V následujícím příspěvku bych chtěl zmínit pár filmů, které vám zamotají hlavu, což jsou opět mé oblíbené :).

Definici této kategorie opět uvedu pouze neformálně: jedná se o filmy, které při sledování (či po dokoukání) tak úplně nechápete, ale věříte, že by to nějaký smysl mohlo mít :). Je to velmi vágní "definice", ale s tím asi nic nenadělám. Filmy, které bych do této kategorie NEzařadil, jsou takové, u kterých si říkáte, že jsou pouze divné (např. Kung Pow), šokující (např. Requiem for a Dream, Threads, či žánr exploitation), nebo dokumentární (Zeitgeist).

Zařadil bych zde i:

Pokud znáte film, který byste do této kategorie zařadili, a není zde zmíněn, určitě jej napište do komentáře. Taktéž pokud s mým výběrem nesouhlasíte, můžete se o svůj názor podělit v komentáři ;).

Tagy: 

Komentáře

21 gramů. Sice si už děj pamatuji dost matně, ale měl jsem po jeho shlédnutí podobný pocit jako po Mementu. Nějakou dobu trvalo, než se mi zápletka usadila v hlavě a pak jsem film teprve pochopil.

Přidat komentář