Jste zde

Poslední semestr je přede mnou :)

I přesto, že v posledním semestru magisterského studia nemám tolik předmětů, jako v semestrech minulých, v duchu předchozích příspěvků na toto téma bych chtěl popsat, které předměty mě ještě čekají a co od nich očekávám.

  • SLO - Složitost (V) - na tenhle předmět se opravdu těším. Co je mi známo, tak ještě nikdy nebyl otevřen. Jako garant byl dříve uváděn prof. Honzík, ale ten se v poslední době věnuje odlišným aktivitám, a tak garanci tohoto předmětu po něm převzal doc. Vojnar. Původně byl uveden i jako přednášející, ale podle všeho se o předmět bude starat výhradně dr. Rogalewicz, kterého jsme měli pouze na jednu přednášku ze Seminář teoretické informatiky. Raději bych měl jako přednášejícího doc. Vojnara, ale uvidíme, co předvede :). Podle webu nás čeká seznámení s teorií složitosti a čtyři domácí úkoly. My, co máme předmět zapsaný (zřejmě 18 lidí), se tedy můžeme těšit na předmět nabitý matematikou :).
  • PIS - Pokročilé informační systémy (P) - vzhledem k tomu, že jsem absolvoval předměty Informační systémy a Internetové aplikace (obojí u prof. Hrušky), tak si nedělám iluze, že tento předmět bude diametrálně odlišný. Ostatně i část anotace tomu odpovídá ("Internetový obchod jako portálové řešení informačního systému", "Ekonomický informační systém"). Doufám, že se alespoň část přednášek bude zabývat tím, co je v osnově, a co se ještě nebralo (OLAP, RDF). Projekt by měl být týmový a mělo by se jednat o implementaci toho, co jsme si navrhli v Analýze a návrhu informačních systémů (webová aplikace v Java EE). Holt jsem na oboru Informační systémy, tak mám tenhle předmět a nic s tím nenadělám :). Hlavně si to nezprotivit ještě před začátkem semestru :)).

Dále mě samozřejmě čekají státnice a vypracování mé diplomové práce (krátce jsem se o ní zmínil zde). O tom ale případně až jindy.

A co vy, co studujete také poslední semestr? Máte také ještě nějaké předměty, nebo se vám podařilo si nahnat dost kreditů v zimním semestru a tak už vás čeká jen diplomka a státnice?

Tagy: 

Přidat komentář