Substituce a morfismy jednoduše

Od Petr Zemek, 2010-07-31

Během mého studia na FITu, ať již při absolvování předmětu TIN či při přípravě na státní závěrečnou zkoušku, jsem nabyl dojmu, že problematika substitucí, morfismů a uzavřeností jazykových tříd vzhledem k těmto operacím nebývá dostatečně pochopena. Sepsal jsem proto krátký článek, kde se snažím tuto problematiku osvětlit formálně i neformálně na příkladech. Myslím si, že po vhodném vysvětlení na tom není nic složitého :).

Abstrakt:

Tento text si dává za cíl srozumitelně, formou příkladů, osvětlit problematiku substitucí a morfismů v rozsahu předmětu Teoretická informatika (TIN) v magisterských studijních oborech na Fakultě informačních technologií v Brně (FIT). Jsou prezentovány dvě verze výkladu: neformální a formální.

Článek:
Článek je k dispozici ke stažení zde.

Bud rád za jakoukoliv konstruktivní kritiku :). Předpokládám, že by tenhle článek měl sloužit jako neoficiální studijní pomůcka v rámci předmětu TIN.

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Filtrované HTML (využíváno)

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <table>
  • Zvýraznění syntaxe kódu lze povolit přes následující značky: <code>, <blockcode>, <bash>, <c>, <cpp>, <haskell>, <html>, <java>, <javascript>, <latex>, <perl>, <php>, <python>, <ruby>, <rust>, <sql>, <text>, <vim>, <xml>, <yaml>.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
CAPTCHA
18 + 1 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.
Nějak se mi tady rozmohl spam, takže poprosím o ověření.

Nedostupný (neověřeno)

6 years 5 months zpět

Dobrý den, Váš studentský profil na stránkách VUT byl smazán a článek již není možné smazat. Odkud ho prosím je možné stáhnout dnes?